Ako si vybrať autoškolu

Kritériá výberu autoškoly sú individuálne. Niekto vyberá podľa toho, aký má autoškola vozidlový park, iní podľa inštruktorov, dĺžky kurzu, ceny...

To sú kritériá uchádzačov o vodičský preukaz. Ja mám najradšej takých uchádzačov, ktorí nemajú žiadne, alebo majú minimálne skúsenosti s vedením motorového vozidla. Boja sa, trasú sa a s hrôzou v očiach s rozšírenými zreničkami prichádzajú na jazdu, ako jazdec ku koňovi, ktorého treba skrotiť.

Srdce v krku, žalúdok v nohaviciach, prebdetá noc, vystískaná WC misa, farba tváre popolavá a migrénu má hlava. To sa ešte raz zopakuje pred skúškami, a potom...

Potom zostanú už len spomienky na autoškolu. Budem rád, ak budú príjemné.

Pre mňa je najväčším zadosťučinením, keď vidím na konci výcviku, ako sa nám to spolu podarilo. Keď sa strach zmení na opatrnosť a neskúsenosť na predvídavosť. 

A hlavne, keď mi zamávete na ceste spoza volantu Vášho auta.

Preto je táto autoškola zameraná hlavne na nerozhodných, bojazlivých, ustráchaných, traumatizovaných a neskúsených. Čiže takých, ktorí ešte vôbec neskúšali šoférovať a nemajú nesprávne návyky od predchádzajúcich "inštruktorov". 

Strach a neistotu môžeme spoločne prekonať aj kondičnými jazdami.

Vzhľadom na pripravované zmeny a ich zavedením do praxe bude  autoškola otvárať prednostne kurzy pre záujemcov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s vedením motorového vozidla a potrebujú vodičský preukaz kvôli práci alebo z iných dôvodov. Čiže pre tých, ktorí potrebujú individuálny prístup. 

                                                                                           

 

                                                                                    Ing. Ján Klimek

Preskúšať svoje vedomosti si môžete aj na stránke www.testynavodicak.eu